עדשות מולטיפוקל – תקופת ההסתגלות

עדשות רב מוקדיות ( או עדשות פרוגרסיב ) דורשות תקופת הסתגלות מכיוון שהן משלבות איזורים עם כוח אופטי שונה על אותה עדשה. אין ספק שזה מהווה אתגר למי שזו הפעם הראשונה בה הוא מביט דרך עדשות בעלות מוקדים מרובים.האזורים מופרדים ללא קו נראה לעין והעדשה נותרת חלקה ונראית רגיל לחלוטין.

מה ואיך רואים דרך עדשות מולטיפוקל

  • למרחק וקו האופק (נהיגה לדוגמא)
  • לטווחי ביניים כמו עבודה במיטבח/מחשב/קניות בסופר..
  • למרחקי ספר/תפריט/עיתון

אנו ממליצים על עדשות משולבות אם את/ה משתמשים ביותר מזוג משקפיים אחד למטרות שונות.לדוגמא : זוג אחד לנהיגה וזוג אחד לקריאה. משקפיים עם עדשות פרוגרסיביות יאפשרו לך להעביר את היום ללא החלפה בין זוגות משקפים שונים בכל פעם שיש צורך במעבר מראיה לרחוק (נהיגה ,סרט )לראיה לקרוב (טלפון נייד , תפריט).

למה לצפות כאשר עוברים לעדשות מולטיפוקל?

בד״כ יש צורך בתקופת הסתגלות שנעה בין כמה ימים למספר שבועות. הזמן הממוצע להסתגלות מלאה הוא 14 ימים. הסיבה העיקרית לקושי בהסתגלות היא המעבר מהחלק העליון של העדשה בו נמצא המספר שמתאים לראיה למרחק לחלק התחתון של העדשה בו נמצאת ההגדלה לקרוב. למרכז הראיה במוח לוקח זמן על מנת לעכל את השינוי ולתרגל את העין בנוסחא חדשה בה יש צורך להסתכל דרך אזור שונה בעדשות המשקפיים לכל מרחק עבודה.תהליך זה הוא נורמלי. במשך הזמן הפקודה לעין להסתכל דרך אזור מסוים בעדשה שמתאים לטווח ההסתכלות הופכת לבלתי מורגשת ומתבצעת בשבריר שניה.אנו למדים לכוון את הראיה דרך האזור המתאים באינסטינקטיביות וללא מחשבה כלל.

לסיכום זמן ההסתגלות לעדשות מולטיפוקל נע בין ימים ספורים למספר שבועות.

מה קורה אם אני לא מסתגל לעדשות ?

המשימה שלנו , ברואים שקוף, לוודא שאתה מרוצה ממשקפי המולטיפוקל שלך ושהם פתרו לך בעיה.אם לאחר שבועיים מיום קבלת המשקפיים לא הסתגלת אליהם ואין תחושת שיפור והתקדמות אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו ולתאם פגישה נוספת.ברוב המקרים הדרכה נוספת או כיוון קל של המשקפיים מביא לשיפור ופתרון הבעיה.אם גם זה לא הצליח אנו נקבל החלטה להחליף את דגם העדשות לנסיון נוסף או לעבור לשיטה הפשוטה יותר של שני זוגות משקפיים או משקפי ביפוקל.מכיוון שאנו עובדים שנים רבות עם ספקי העדשות המובילים – (RODENSTOCK, HOYA, ZEISS ועוד) יש לנו גיבוי מלא להחלפת העדשות עד 90 יום מיום הרכישה של המשקפיים.


בעיות נפוצות בתקופת ההסתגלות

אני מסתחרר במדרגות

הרבה אנשים מתלוננים על טשטוש ותחושת סחרחורת כאשר הם מביטים למטה. הסיבה היא פשוטה, מבט דרך החלק התחתון של העדשה מתאימה למרחק ספר ואובייקטים רחוקים יותר כמו מדרגה יראו מטושטש ויגרמו לחוסר נוחות. הפתרון פשוט. הנמיכו את הסנטר לכיוון הצוואר וכך תביטו במדרגה דרך האזור שמיועד לראיה לטווח זה ותמנעו מהטשטוש. פעולה זו תהפוך לאוטומטית במשך הזמן.

יש לי חוסר בטחון בנהיגה

בימים הראשונים אפשר להחליף לזוג הישן אם יש חוסר בטחון בנהיגה אולם יש להתעקש ולנסות להקטין או לבטל את השימוש במשקפיים הישנים על מנת להסתגל במהירות.

אני מצליח לראות רק חלק מהדף

החלק התחתון של העדשה משמש לקריאת ספר או עיתון. הטריק כאן הוא להרים את הסנטר עד לנקודה בה אתה יכול להסתכל על הכתוב דרך החלק התחתון של העדשה. בשלב הראשוני יש להקפיד על הפניה של האף (בתור נקודת כיוון) אל החלק שאנו קוראים ולהזיז את הראש לאט לאט לאורך השורה אותה אנו קוראים.לאחר תקופת ההסתגלות – רוחב הראיה יגדל והמוח יתן פקודות בלתי מורגשות ואוטומטיות כך שתוכלו לקרוא בנוחות גדולה יותר.

אני לא מצליח לראות טלויזה בשכיבה

כאשר אנו מוטים אחורה בשכיבה והטלויזיה נמצאת מעט למטה אנו מסתכלים בעצם דרך תחתית העדשה שמתאימה לקריאה. הטלויזיה הופכת להיות מטושטשת.


שאלות נפוצות

מה המחיר לזוג עדשות כאלה וממה הוא מושפע?

מחיר העדשות מגלם בתוכו את ההשקעה בפיתוח, הייצור והציפויים, חומר העדשה, איכות הייצרן ואיכות ההתאמה. טווח המחירים רחב ונע בין מאות לאלפי שקלים.

האם עדשות משולבות מתאימות לכל מסגרת?

כמעט ! הצוות שלנו מיומן בהתאמת מסגרת שתתאים לך ולעדשות. יש לנו מבחר ענק של משקפיים ממיטב החברות. סוגים שונים של עדשות מתאימים למרבית המסגרות. מסגרת שלא מתאימה לא תבוצע מראש.

האם קשה להסתגל?

אנשים שונים עם הרגלי ראיה שונים ומספרים שונים מתרגלים בצורה שונה. אין ספק שלעיתים עובר זמן רב של עד שישה שבועות להסתגלות אולם העדשות המודרניות מקצרות בדרך כלל את זמן ההסתגלות למינימום ומאפשרות לרוב האוכלוסיה להנות ממשקפים לכל מרחק.עדשות איכותיות מהדור החדש שהותאמו בקפידה יקצרו את זמן ההסתגלות.

מהן בעצם עדשות מולטיפוקל?

עדשות שמאפשרות תיקון ראיה גם לרחוק , גם לקרוב וגם למרחק ביניים על אותה עדשה וללא קו הפרדה נראה לעין.

ליטוש אחורי - מה זה?

עדשות עם ליטוש אחורי היא טכנולוגיה שהפכה כעת לליטוש חופשי. הכוונה היא פשוטה. ניתן כיום לתכנן עדשה ע״י מחשב בתלת מימד אמיתי וללטשה לפי התכנון במדויק. לאחר מכן מתבצעת פעולת ההחלקה של המשטח והופכת אותו ממט לשקוף. ליטוש זה לא היה פתיר עד לפני שנים מעטות והטכנולוגיה פרצה דרך לתכנון טוב יותר.

איך אני יודע איזה העדשות האלו מתאימות לי?

הצוות שלנו שכולל ארבעה אופטומטריסטים מומחים ידריך אותך וייעץ לך על הפתרון הטוב ביותר שיתאים לסגנון ואורח החיים שלך. תוכל להזמין פגישת ייעוץ ללא התחייבות .