טיפים לבחירת מסגרת לעדשות למולטיפוקל

התאמת מסגרת למשקפי מולטיפוקל

אחוז מרכיבי עדשות המולטיפוקל עולה בכל שנה. הסיבות העיקריות הן נגישות למוצר, שיפור מתמשך בעיצוב העדשות ונוחות ההסתגלות, ירידת מחיר המוצר. סיבה נוספת היא השימוש המסיבי בטלפונים ניידים שדורש תיקון לקרוב מספר רב של פעמים ביום.

מסגרות למולטיפוקל כללי התאמה

מרחק בין האישון לתחתית המסגרת

מסגרות צרות דורשות עדשות מולטיפוקל צרות יותר וצפופות יותר. באופן כללי ישנן עדשות צרות מאוד לרוב הספקים המובילים אולם שימוש במסגרת צרה מדי בלי השארת מילימטר או שניים מעל הגודל המינימלי המומלץ יכולה להקשות על השימוש ולהקטין את השטח המיועד להסתכלות על דברים קרובים.

מרחק בין אישון למסגרת העליונה

רבים לא מתחשבים בנקודה זו – שימוש במסגרת נמוכה מידי עלול להקטין משמעותית את השטח לראיה לרחוק ולהפריע בעיקר בנהיגה . יש לשים לב שלעיתים מסגרת גולשת מעט למטה וזה מחמיר את הבעיה. הגודל המינימלי של רוב הייצרנים הוא לפחות 10-12 מילימטר.

קימור המשקפיים

למשקפיים יש קימור. רוב המשקפיים מגיעים עם קימור קטן סביב הפנים או ללא קימור כלל.ישנן עדשות שמתחשבות בקימור (במידה והאופטומטריסט מתחשב בנתון בהזמנה) ומפצות עליו במידה מסוימת אך לא מושלמת. לכן מומלץ להמנע ממסגרות מקומרות בהתאמת משקפי מולטיפוקל.

מרחק מהעין

יש לשים לב שמרחק המסגרת מהעין לא יהיה קטן מדי – כי אז הריסים יגעו מדי פעם במשטח העדשה ויגרמו להווצרות שכבה שומנית שתפריע לראיה. משקפיים אשר רחוקים מדי מהעין יפריעו בראיה ויגרמו בד״כ לירידה בחדות.

זה הבסיס למסגרת – אחרי בחירת המסגרת , אופטומטריסט מנוסה יתחשב בעוד קרוב ל 20 נקודות שונות בהתאמה. שילוב של מסגרת, התאמת אופטומטריסט וחיתוך והתאמה מדויקת במעבדההם המפתח למשקפי מולטיפוקל שימושיים, תקינים ונוחים.

בהצלחה !דודו ראובן - אופטומטריסט

המאמר מאת
David Reuven - Optometrist

David Reuven - Optometrist

אופטומטריסט בעל נסיון של מעל 20 שנה בביצוע בדיקות ראיה מקיפות ופתרונות ראיה לסביבות עבודה מגוונות עם דרישות משתנות או קבועות. התמחות במשקפיים משולבים לפתרונות ראיה למרחקים שונים. התמחות בסביבת ראיה מול מחשב.

עדשות מולטיפוקל – מתי לוותר + 3 חלופות

עדשות מולטיפוקל – המדריך המלא

עוד מדריכים שעלולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *