facebook_pixel

המשקפיים שלכם בלב תל אביב – קבעו פגישה כאן

האם את/ה זקוקים
לאבחון ראיה? או ייעוץ?

היי, שמי דודו ראובן ואני אופטומטריסט ראשי ברואים שקוף כבר 27 שנים. אשמח לעזור לכם לראות יותר טוב בכל סביבת עבודה/בית/חוץ.

משקפיים לילדים – מה חדש 2020

משקפי הילדים עשו קפיצה גדולה בשנים האחרונות וישנה השפעה גדולה של עיצובי משקפיים לצעירים על המראה של משקפי הילדים.
חומרים חדשים פותחו על מנת לאפשר ייצור משקפיים חזקים וגמישים וחלק מהייצרנים מתמחים ב

קוצר ראייה מיופיה – מדריך

קוצר ראיה הינו מצב בו הרשתית לא מקבלת את התמונה במקום הנכון , התמונה מגיעה למרכוז לפני הרשתית וכך נוצר אוביקט מרוח ומטושטש.
הרשתית כמובן היא האזור עם קולטני האור שמקבל את התמונה ומעבירה למרכז הראיה במוח. הליקוי יכול להיות משולב גם עם

עדשות מגע מעל גיל 40 – קריאה, מחשב וספורט

על גיל 40, בין אם את או אתה מרכיבים עדשות מגע לבין אם לאו, ישנם שינויים במנגנון הראיה.
המנגנון שמאפשר לנו להביט לעצמים קרובים ״להתפקס״, מתחיל להוות בעיה.

בגיל צעיר אנחנו יכולים להביט על כתב קטן גם ממרחק קצרצר של 5 ס״מ.

אם תנסו לעשות זאת בגיל 45

שאלו או בקשו ואנו נשיב

משקפיים עם צילינדר

אסטיגמציהאו צילינדר בעין כפי שנהוג לכנות אותה היא סוג של ליקוי ראייה.

במאמר ובוידאו זה נסביר :

תוכן עניינים

מה זה צילינדר במשקפיים : וידאו שמדגים איך רואים עם צילינדר

סוגים של ליקויי ראיה נפוצים

ישנם שלושה סוגים של ליקויי ראייה:

קוצר ראייה
רוחק ראייה
אסטיגמציה – צילינדר
בקוצר ראייה או רוחק ראייה מערכת הראייה היא עגולה ומושלמת אבל יש בה עודף כח או חוסר כח ולכן קרני האור מתמקדות בעין בנקודה אחת לפני או אחרי הרשתית, דבר היוצר טשטוש ראייה

לעומת זאת, באסטיגמציה מערכת הראייה היא לא עגולה ומושלמת אלא אליפסית ומזכירה קצת צורה של כדור פוטבול. כתוצאה מכך קרני האור המגיעות אל העין לא מתמקדות בנקודה אחת אלא בשתי נקודות, דבר היוצר מריחה של הראיה.

אם נסתכל על נקודה עגולה, אז אדם עם קוצר ראייה או רוחק ראייה יראה אותה מטושטשת אבל עגולה. לעומתם אדם עם צילינדר בעין יראה את הנקודה "מרוחה" והיא תהיה בצורת פס, או במקרים קיצוניים תראה כמו שתי נקודות עם קו מריחה שמחבר בין שתיהן.

יש לציין כי למרבית האוכלוסיה ישנו שילוב של אסטיגמציה עם קוצר ראייה או עם רוחק ראייה. במצב זה כשאדם מביט על נקודה עגולה הוא יראה אותה גם מטושטשת וגם "מרוחה" בצורת פס.

לאסטיגמציה יש גודל וכיוון והיא יכולה להיות אופקית, אנכית או אלכסונית. בהתאם לכיוון האסטיגמציה כיוון פס המריחה שנראה יהיה לגובה, לרוחב או באלכסון ובהתאם לגודלה עוצמת המריחה תהיה חזקה יותר או חלשה יותר.

מכיוון שהאסטיגמציה גורמת למריחה של הראייה, ההשפעה שלה היא בכל המרחקים: רחוק, קרוב וביניים ולכן היא יוצרת קושי גם בצפייה בטלויזיה, גם בקריאת עיתון וגם בעבודה במחשב.

מהן תופעות הלוואי והסמפטומים אצל אנשים עם צילינדר בעיניים

צילינדר קל ואופקי לא גורם בד״כ לתופעות שמקשות על הראיה. למרות זאת, אנשים צעירים נוטים להרגיש מצויין אך ככל שעוברות השנים, צילינדר לא מתוקן גורם לעיתים לטשטוש, עייפות, כאבי ראש, בלבול בקריאה ובין מספרים.

צילינדר שמעל +-0.50 מתחיל להוות קושי על העין.

הליקוי מפריע גם בראיה לרחוק וגם בעבודה על מחשב או קריאה ממושכת.

איך מתקנים צילינדר

התיקון לאסטיגמציה נעשה על ידי עדשות צילינדר זו היא בעלת שני מרכיבים: צילינדר ומספר. הצילינדר גורם לכך שהאור שמגיע לעין יתמקד בנקודה אחת ולא בשתיים ובכך מבטל את המריחה של הראייה. לעומתו, המספר גורם לכך שהאור יתמקד על הרשתית (המסך של העין) ובכך הוא מבטל את טשטוש הראייה. השילוב של השניים יוצר לנו ראייה חדה וברורה.

התיקון הצילנדרי יכול להעשות על ידי משקפיים או על ידי עדשות מגע צילינדריות.

האם תיקון צילינדר מסובך?

לסיכום, למרות שמרבית האוכלוסיה מתייחסת לצילינדר (אסטיגמציה) בפחד גדול ורואה בו בעית ראייה מיוחדת, בפועל מדובר בסוג נוסף של ליקוי ראייה נפוץ ביותר באוכלוסיה שהתיקון שלו נעשה באופן פשוט וקל על ידי עדשה צילינדרית.

חשוב לציין שקימים ליקויי צילינדר נדירים יותר הדורשים התייחסות רפואית שונה – כאשר הליקוי לא רגולרי , אינו אחיד , או שבמיקומים אחרים במנגנון הראיה

הדבר עלול להצביע על לקוי פתולוגי אחר. במקרים אלו המעקב יהיה קודם כל דרך רופא העיניים.

איך ניתן לדעת אם אנו זקוקים לתיקון צילינדר במשקפיים?

ניתן לבצע אצלנו בדיקת ייעוץ, גם למרכיבי משקפיים קימים או למי שלא מרכיב משקפיים אך מרגיש שאולי יש בעיה. אם אתם סובלים מאחת או יותר מהתופעות שתוארו תוכלו להזמין תור לבדיקת אבחון קלה, פשוטה ומדוייקת.

בסיום הבדיקה נמליץ אם יש צורך לשנות את הקיים או האם יש צורך במשקפיים. לאחר מעל ל – 150,000 זוגות משקפיים שהוכנו אצלנו, יש לנו את הנסיון הדרוש.

בואו לבדוק מה המצב אצלכם

תשאלו.. תגיבו או בקשו בקשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות